سر خط خبرها

امام جمعه موقت ایلام: جریان های سیاسی معتقد به نظام با مباحث، مناظرات و گفتمان سازی خود در مدیریت جریان های پیش آمده موثر هستند

به گزارش ایلام نیوز از خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام شمس اله سراج در خطبه های نماز جمعه ایلام اظهار داشت: گروه ها و احزاب سیاسی نباید فقط هنگام انتخابات کارکرد سیاسی داشته باشند، بلکه سران گروه های ...

 

امام جمعه موقت ایلام: جریان های سیاسی معتقد به نظام با مباحث، مناظرات و گفتمان سازی خود در مدیریت جریان های پیش آمده موثر هستند و به جای سکوت از راه گفتمان و مناظره سیاسی مسائل را گره گشایی کنند

امام جمعه موقت ایلام : سکوت خواص جامعه و سران احزاب و جریان های فکری سیاسی در این مقطع حساس کشور جایز نیست و باید با گفتمان و صدور بیانیه موجب روشنگری در بین مردم شوند

به گزارش ایلام نیوز از  خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام شمس اله سراج در خطبه های نماز جمعه ایلام اظهار داشت: گروه ها و احزاب سیاسی نباید فقط هنگام انتخابات کارکرد سیاسی داشته باشند، بلکه سران گروه های سیاسی باید در طول سال در مباحث و وقایع حضوری پررنگ همراه با گفتمان سازی موثر داشته باشند.

وی ادامه داد: جریان های سیاسی معتقد به نظام با مباحث، مناظرات و گفتمان سازی خود در مدیریت جریان های پیش آمده موثر هستند و به جای سکوت از راه گفتمان و مناظره سیاسی مسائل را گره گشایی کنند و البته فضای جامعه نیز باید به سمت گفت وگو با منتقدان معتقد به نظام پیش رود.

خطیب جمعه ایلام تاکید کرد: فصل الخطاب مردم، مسوولان، احزاب و گروه های سیاسی قانون اساسی و راهکارهای مندرج در آن است که عمل دقیق به مفاد این کتاب، کشور را به همان مدینه فاضله مد نظر همگان تبدیل می کند، اما مطالعه و آگاهی از مفاد این کتاب در جامعه ما مغفول مانده است.

حجت‌الاسلام سراج ادامه داد: باید همگان اعم از مردم، مسوولان و خواص برای عبور از موج های سهمگین دشمن آماده باشیم و در این برهه حساس خواص با صدور بیانیه و ورود به قضایای اخیر موضع خود را روشن کنند.

وی به دخالت آشکار جوامع غربی به سردمداری آلمان در مورد تشکیل یک کمیته حقیقت یاب در خصوص قضایای اخیر ایران اشاره کرد و گفت: کشورهای غربی با آن کارنامه های سیاه حقوق بشری خود و جنایت های بیشمار علیه ملت ایران و منطقه حق دخالت در امور دیگر کشورها به ویژه ایران اسلامی را ندارند و به عنوان نمونه آلمان باید در مورد همکاری با صدام برای حمله شیمیایی به مردم ایران در زمان جنگ تحمیلی پاسخگو باشد.

امام جمعه ایلام تاکید کرد: از وزارت امور خارجه درخواست می شود برخلاف دولت قبل، در مورد این دخالت های بیجا توسط کشورهای غربی منفعل نباشد بلکه با تهاجمی و از موضع قدرت عمل کردن و تقویت جنبه آفندی خود، پاسخی قاطع به این کشورهای متخاصم بدهد.

حجت‌الاسلام سراج به روز دانشجو در ۱۶ آذر اشاره کرد و گفت: روزهای ۱۶ آذر و ۱۳ آبان روزهای مبارزه با استکبار و کفرستیزی توسط ۲ قشر فرهیخته جامعه یعنی دانشجویان و دانش آموزان است و همواره جنبش های دانشجویی در راس مبارزات مردمی هستند چرا که خواسته ها و مطالبات آنها پشتوانه علمی و تحقیقاتی دارد.

وی با بیان اینکه در اغتشاشات اخیر دشمن برای بروز خشونت در قالب جنگ مسلحانه، کشته سازی و ترور سرمایه گذاری کرده بود، افزود: افراد زیادی از جامعه تحت شدیدترین بمباران تبلیغاتی و رسانه ای دشمن هستند و راه مبارزه با بمباران ذهن مردم اقدامات فرهنگی و جهاد تبیین توسط دستکاه های آموزشی و فرهنگی چون آموزش و پرورش و دانشگاه ها است.

 

نظرات ارسال نظر