سر خط خبرها

وزیر کشور را آدم پخته‌ای یافتم/ دکتربیژن عبدالکریمی: اینکه بگوییم همه‌چیز تقصیر جمهوری اسلامی است از حرف‌های غیرمنطقی و در زمین بیگانه بازی کردن است

این استاد دانشگاه تصریح کرد: من در این جلسه گفتم ما با دومین شکاف تمدنی مواجه هستیم. ما با بیشمار بحران فرهنگی روبه‌رو هستیم که نه تنها جمهوری اسلامی که روشنفکران هم ...

وزیر کشور را آدم پخته‌ای یافتم/ دکتربیژن عبدالکریمی: اینکه بگوییم همه‌چیز تقصیر جمهوری اسلامی است از حرف‌های غیرمنطقی و در زمین بیگانه بازی کردن است

روایتی از دیدار جمعی از اساتید دانشگاه‌ها با وزیر کشور

عبدالکریمی: گفتند اگر به این جلسه بروی خائن هستی/ نگاه منفی من به وزیر کشور تغییر کرد.بیژن عبدالکریمی استاد دانشگاه گفت: ما با دومین شکاف تمدنی و با بیشمار بحران فرهنگی روبه‌رو هستیم که نه تنها جمهوری اسلامی که روشنفکران هم نمی‌دانند با این شرایط جدید چطور خود را سازگار کنند.

به گزارش ایلام‌نیوز بیژن عبدالکریمی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به حضور در نشست هم‌اندیشی جمعی از استادان دانشگاه‌های تهران با وزیر کشور، اظهار کرد: برای حضور در این نشست بسیاری پیشاپیش قضاوت کردند و برخی به من پیام دادند و گفتند تو خائن هستی که در این نشست حاضر شدی و من هم پاسخ دادم که نمی‌دانستم شما خدا و پیغمبر هستید و علم غیب دارید. کاملاً مشخص بود که یک فضای احساسی وجود دارد و پیشاپیش حکمی برای من صادر کردند.

وی افزود: انگیزه من برای رفتن به این جمع این بود که هر تلاشی از دستم برآید که یک قطره خون در این کشور یا هر گوشه از جهان کمتر ریخته شود، دریغ نکنم و فکر می‌کنم انگیزه همه مهمانان جمع هم چنین بود.

این استاد دانشگاه یادآور شد: حدود ۲۰ نفر در آن جلسه حضور داشتند و خود وزیر کشور هم تمام نکات را مشتاقانه یادداشت کرد. من همیشه چهره منفی از سردار وحیدی داشتم اما آن جلسه نگاه من را تغییر داد و او را آدم پخته‌ای یافتم.

عبدالکریمی با تاکید بر اینکه نتیجه بحث‌ها در این جمع بسیار قابل‌قبول بود، اظهار کرد: من در این جلسه اظهار کردم که مشکلات اقتصادی این کشور به این زودی حل نمی‌شود چرا که زمینه حل آن‌ها وجود ندارد و نه اینکه دولت کنونی نتواند بلکه ساختار اجتماعی و اقتصادی ما اجازه نمی‌دهد که مشکلات به این سرعت حل شود.

وی یادآور شد: همچنین در مورد مسئله برجام هم گفتم که این امر به این زودی حل نخواهد شد. آمریکا ما را ول نخواهد کرد و کوتاه نخواهد آمد. نظام سلطه با کشور ما جدا مسئله دارد به این دلیل که در زمان شاه ما حیاط خلوت آمریکا بودیم و حکومت دینی نداشتیم و در عوض یک حکومت همسو با غرب داشتیم.

این استاد دانشگاه تاکید کرد: در کل این صورت مسئله که بگوییم همه‌چیز تقصیر جمهوری اسلامی است - هرچند که من نمی‌گویم جمهوری اسلامی خطا نداشته یا فرصت‌سوزی نکرده - و اینکه حماقت برخی اپوزسیون به جایی رسیده که از آمریکا می‌خواهند ما را تحریم کنند تا به جمهوری اسلامی ضربه بزنند، دیگر حرف‌های غیرمنطقی و در زمین بیگانه بازی کردن است.

عبدالکریمی با اشاره به دشواری‌های عبور از شرایط اقتصادی فعلی، اظهار کرد: من در این جلسه گفتم که شرایط ما فعلاً قابل‌تغییر نیست. در دولت آقای روحانی ما به سوی آمریکا دست دراز کردیم که فضا را تغییر دهیم اما آمریکا به جای دست، پایش را برای ما آورد و ترامپ به سهولت از برجام خارج شد.

وی با تاکید بر اینکه این دولت انقلابی هم نمی‌تواند به زودی کار چندانی در زمینه حل مشکلات کشور انجام دهد، اظهار کرد: من در این جلسه بر فقدان یک نظام اندیشگی مناسب، بر شکاف اجتماعی و بر اینکه ما دولت ملت در یک کشور هستیم و بر اینکه در کشور یک میلیتاریسم حاکم است، اشاره کردم.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: من در این جلسه گفتم ما با دومین شکاف تمدنی مواجه هستیم. ما با بیشمار بحران فرهنگی روبه‌رو هستیم که نه تنها جمهوری اسلامی که روشنفکران هم نمی‌دانند با این شرایط جدید چطور خود را سازگار کنند.

عبدالکریمی یادآور شد: در این جلسه وزیر کشور هم خیلی شنونده خوبی بود و هیچ‌کجا واکنش نشان نداد و شاهد بودم که با جدیت تمام نکات را یادداشت کرد. همچنین بر هدف غرب برای سرنگونی جمهوری اسلامی و جدیت آنان در این زمینه اشاره کرد و بر تلاش‌های داعش، منافقین و سعودی‌ها و اسرائیل در پشت این حوادث هم اشاره داشت.

 

نظرات ارسال نظر