سر خط خبرها

دکتر احمدی مدیر کل دامپزشکی استان ایلام خبر داد؛ احداث و تجهیز واحد فنی آزمایشگاهی دامپزشکی در مرز بین المللی مهران

به گزارش ایلام‌ نیوز به نقل از روابط عمومی دامپزشکی استان ایلام، دکتر یونس احمدی اظهار کرد: به منظور تسهیل و افزایش صادرات محصولات و فرآورده های خام دامی و فراهم کردن زیرساخت های لازم جهت کنترل دقیق و انجام آزمایشات تخصصی ...

دکتر احمدی مدیر کل دامپزشکی استان ایلام خبر داد؛ احداث و تجهیز واحد فنی آزمایشگاهی دامپزشکی در مرز بین المللی مهران

 

به گزارش ایلام‌ نیوز به نقل از  روابط عمومی دامپزشکی استان ایلام، دکتر یونس احمدی اظهار کرد: به منظور تسهیل و افزایش صادرات محصولات و فرآورده های خام دامی و فراهم کردن زیرساخت های لازم جهت کنترل دقیق و انجام آزمایشات تخصصی و فنی بر روی محصولات صادراتی، یک واحد آزمایشگاه تشخیصی دامپزشکی، پشتیبانی، قرنطینه ای مجهز به انبار نگهداری تجهیزات و اقلام ضروری مورد نیاز در شرایط بحرانی و واکنش سریع در مرز بین اللملی مهران تکمیل و تجهیز خواهد شد.

 

وی بیان کرد: این آزمایشگاه با متراژ ۸۵ متر در دو طبقه با زیربنای ۱۷۰  متر  بنا خواهد شد که به عنوان یک واحد فنی ، پشتیبانی و هاب منطقه‌ای مد نظر است.

 

دکتر احمدی اضافه کرد: میزان اعتبار مورد نیاز برای پروژه مزبور ۱۰۰ میلیارد ریال برآورد شده است که در قالب سرمایه ثابت و سرمایه در گردش خواهد بود.

 

مدیر کل دامپزشکی استان ایلام اضافه کرد: سرمایه ثابت طرح از اعتبارات عمرانی و تملک دارایی های استان و همچنین سرمایه در گردش این پروژه از اعتبارات ملی تامین اعتبار خواهد شد.

 

وی افزود: ساختمان واحد فنی دامپزشکی شامل آزمایشگاه قرنطینه ای دامپزشکی با ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال طی کردن مراحل پایانی اخذ مجوز های لازم از کمیسیون ماده ۲۳ به منظور دریافت اعتبارات مورد نیاز جهت تکمیل است.

 

وی اضافه کرد: اجرای این طرح گامی بلند در مسیر تضمین کیفیت محصولات فرآورده های خام دامی صادراتی و به دنبال آن  تسهیل ، افزایش صادرات  و اشتغال زایی در استان خواهد بود.

 

 

نظرات ارسال نظر