سر خط خبرها

وحدت امت ها و دولت‌های اسلامی، دشمن را به زانو درخواهد آورد

به گزارش ایلام نیوز حجت الاسلام والمسلمین «اله نور کریمی تبار» در خطبه‌های این هفته نماز جمعه در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) این شهر با بیان اینکه شرایط امروز جهان اسلام، دردناک است ...

وحدت امت ها و دولت‌های اسلامی، دشمن را به زانو درخواهد آورد

امام جمعه ایلام با بیان اینکه تبلیغات اغواگرانه نظام استکباری، نتوانست افکار جهانی را در سرپوش گذاشتن بر جنایت‌های خود همراه کند، گفت: وحدت امت‌ها و دولت‌های اسلامی در حمایت از مردم مظلوم فلسطین، دشمن را به زانو درخواهد آورد.

 به گزارش ایلام نیوز حجت الاسلام والمسلمین «اله نور کریمی تبار» در خطبه‌های این هفته نماز جمعه در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) این شهر با بیان اینکه شرایط امروز جهان اسلام، دردناک است، افزود: تلاشی که استکبار جهانی، کشورهای غربی و رژیم اشغالگر قدس برای نابود کردن مسلمانان مقاوم و مبارز فلسطینی دارند و جنایت‌هایی که انجام می‌دهند، واقعا دردناک است.

حجت الاسلام والمسلمین کریمی تبار با اشاره به اینکه استان ایلام مزه تلخ بمباران‌های رژیم بعثی را در دوران دفاع مقدس چشیده است، گفت: این استان، از زمان انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس، دفاع از حرم، دفاع از امنیت و سلامت و در طول این سالها، افزون بر سه هزار شهید گرانقدر تقدیم پیشگاه خداوند کرده است. وی با بیان اینکه مردم مظلوم فلسطین و غزه در طول ۱۳ روز، افزون بر ۳ هزار و ۷۸۵ شهید و بیش از ۱۳ هزار مجروح داشته‌اند، گفت: جنایتکاران صهیونیستی، از بمب‌های فسفری که خود آنها استفاده از آن را برای جنگجویان مسلح خط مقدم ممنوع کرده‌اند، برای تخریب خانه‌هایی که زنان و کودکان در آن هستند، برای تخریب مساجد، مدارس و بیمارستان‌ها به کار می‌گیرند.

حجت الاسلام والمسلمین کریمی تبار با اشاره به اینکه این جنایتکاران، نگاهی به انسانیت و حقوق بشر ندارند، افزود: این شرایط برای جامعه اسلامی دردآور است؛ این رژیم و حامیان آن، در طول ۷۵ سال گذشته، انواع و اقسام جنایت‌ها را علیه مسلمانان مرتکب شده‌اند، در هر جایی که توانسته‌اند از جمله صبرا، شتیلا و دیریاسین، مردم مسلمان را کشتار کرده‌اند.

امام جمعه ایلام ابراز کرد: بیمارستان "المعمدانی" را مورد حمله قرار می‌دهند در حالی که آنجا را جای امن اعلام کرده بودند، تا مردم مظلوم به این بیمارستان پناه ببرند و بعد با بمب مورد هجوم قرار دهند. وی تصریح کرد: در برابر این جنایتکاران، زمانی که رویکرد مبارزین فلسطینی، اسلامی می‌شود و با امداد الهی عملیات غرورآفرین "طوفان الاقصی" را انجام می‌دهند، معادلات ۷۵ ساله تجاوزات این رژیم را به هم می‌ریزد؛ برای اولین بار، یک عملیات تهاجمی تاثیرگذار، رعب و وحشت را در میان اشغالگران ایجاد کرد. چشم انداز آینده این عملیات ارزشمند، نابود کردن اشغالگرانی است که با زور سرنیزه آنجا را تصرف کردند.

حجت الاسلام والمسلمین کریمی تبار یادآور شد: رییس جمهور آمریکا و برخی از سران کشورهای غربی برای اعلام حمایت در این رژیم حضور پیدا می‌کنند، در واقع برای نسل‌کشی از این رژیم منحوس حمایت می‌کنند که مایه رسوایی رییس جمهور آمریکا است که به جای حمایت از حقوق بشر، از انسان کشی و کودک کشی این رژیم غاصب حمایت میکند و با افتخار می‌گوید که الان پشتیبان آنها هستیم.

امام جمعه ایلام گفت: مردم مسلمانی که در محاصره هستند، آب، برق و غذا به روی آنها بسته شده است، لحظه به لحظه با مرگ دست و پنجه نرم می‌کنند، این رژیم غاصب، بمب‌های خود را بر سر این مردم مظلوم می‌ریزد و رییس جمهور آمریکا اعلام کند که تخریب این بیمارستان کار خودشان است و این نشان دهنده اوج بی شرمی آنهاست. وی با تاکید بر حمایت از مردم مظلوم فلسطین به عنوان یک وظیفه دینی، تصریح کرد: امت اسلامی در برابر آنانی که رجزخوانی می‌کنند و چنین جنایت می‌آفریند، باید به وظیفه دینی خود عمل کند، وحدتی در جهان اسلام و در بین امت ها و دولت های اسلامی ایجاد شود که این وحدت می‌تواند دشمن را به زانو درآورد

. وی در ادامه خاطرنشان کرد: تبلیغات اغواگرانه دشمنان نتوانست افکار جهانی را فریب دهد و عواطف انسانی را بی‌تفاوت کند؛ بیش از ۳ هزار و ۳۰۰ هنرمند انگلیسی با امضای خودشان از مظلومیت مردم فلسطین حمایت کردند که نشان دهنده بیداری افکار جهانی است. وی افزود: برخی سلبریتی‌های داخل کشور که در جنگ اوکراین فریاد حقوق بشر سر دادند و روزی برای مرگ دختر خانمی لباس عزا پوشیدند، کشور را به آتش کشیدند، چرا امروز در برابر چنین جنایات جنگی، نسل کشی و کودک کشی آمریکا و رژیم غاصب اسرائیل سکوت کرده‌اند، اگر دین ندارید حداقل انسانیت، شرف و وجدان خود را برای حمایت از دشمن به حراج نگذارید.

نظرات ارسال نظر