سر خط خبرها

نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه ایلام: عضویت رسمی ایران در سازمان شانگهای، حاصل دیپلماسی فعال دولت سیزدهم است

به گزارش ایلام‌نیوز امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه عضویت رسمی ایران در سازمان شانگهای، حاصل دیپلماسی فعال دولت سیزدهم است، گفت: عضویت ایران در این سازمان، نشان دهنده عزت و عظمت جمهوری اسلامی در شرایط تحریم است...

نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه ایلام: عضویت رسمی ایران در سازمان شانگهای، حاصل دیپلماسی فعال دولت سیزدهم است

به گزارش ایلام‌نیوز امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه عضویت رسمی ایران در سازمان شانگهای، حاصل دیپلماسی فعال دولت سیزدهم است، گفت: عضویت ایران در این سازمان، نشان دهنده عزت و عظمت جمهوری اسلامی در شرایط تحریم است.

حجت‌الاسلام والمسلمین الله نور کریمی تبار در خطبه‌های نماز جمعه ایلام اظهار با تبریک عید غدیر سعید خم، اظهار کرد: عید غدیر بزرگترین عیدی است که خداوند، نصیب انسان ها کرده، چراکه نشان دهنده شایسته سالاری در نظام حکومتی اسلامی است.

وی اضافه کرد : اگر به جایگاه غدیر توجه می شد، عاشورا اتفاق نمی افتاد و سرنوشت دنیا و به خصوص مسلمانان الان اینجور نبود و طوری دیگر بود.

امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه یکی از نیازهای عید غدیر، فضای نشاط، شادابی و لبخند در جامعه است، یادآور شد: در روایتی از امام رضا (ع) آمده است که می گوید هر کس در این روز به روی مومنی لبخند بزند، روز قیامت خداوند با نگاه رحمت به او نگاه خواهد کرد و هزار حاجت او نیز برآورده در دنیا و آخرت می شود.

امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه یکی از اتفاقات مثبت کشور طی هفته گذشته عضویت رسمی کشورمان در سازمان شانگهای بوده است، اضافه کرد: این مورد از نکات مثبت در دولت بود و چراکه این سازمان  چند میلیارد نفر در جهان جمعیت هدف دارد.

حجت الاسلام والمسلمین  کریمی تبار عنوان کرد: ایران بدون پذیرش برجام و آف. ای. تی. اف توانست به این سازمان ملحق شد، سازمان شانگهای ۹ عضو دارد و جمهوری اسلامی ایران نهمین عضو این سازمان است.

وی با تقدیر از دیپلماسی فعال دولت سیزدهم، ابراز کرد: از مدت ها قبل آمریکایی ها تلاش کردند که عضو ناظر سازمان شانگهای باشند که آنها را در این سازمان نپذیرفتند، اما جمهوری اسلامی پذیرفته شد، عضویت ایران در این سازمان یک سود دوطرفه است، آنها به جمهوری اسلامی به خصوص در حوزه ارتباطی و جغرافیایی نیاز دارند، همچنین این کشور شدیداً به منابع نفت و گاز ایران نیاز دارند.

 

نظرات ارسال نظر