سر خط خبرها

بیانیه شورای وحدت نیروهای انقلاب اسلامی ایلام در خصوص فرارسیدن ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی

به گزارش ایلام‌نیوز از روابط عمومی این شورا در بیانیه که از سوی شورای وحدت نیروهای انقلاب اسلامی ایلام صادر و نسخه‌ای از آن به مطبوعات و رسانه‌ها ارسال شده است آمده است: ۱۲ فروردین که به قول رهبر فقید انقلاب امام خمینی(ره) روز نخستین حکومت اللَّه است ...

بیانیه شورای وحدت نیروهای انقلاب اسلامی ایلام در خصوص فرارسیدن ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی

شورای وحدت نیروهای انقلاب اسلامی ایلام در بیانیه‌ای فرارسیدن ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی را به عموم مردم ایران تبریک گفت.

به گزارش ایلام‌نیوز از روابط عمومی این شورا در بیانیه که از سوی شورای وحدت نیروهای انقلاب اسلامی ایلام صادر و نسخه‌ای از آن به مطبوعات و رسانه‌ها ارسال شده است آمده است: ۱۲ فروردین که به قول رهبر فقید انقلاب امام خمینی(ره) روز نخستین حکومت اللَّه است، از بزرگترین اعیاد مذهبی و ملی ماست و ملت ما باید این روز را عید بگیرند و زنده نگه دارند. روزی که کنگره ‏های قصر ۲۵۰۰ سال حکومت طاغوتی فرو ریخت، و سلطه شیطانی برای همیشه رخت بربست و حکومت مستضعفین که حکومت خداست به جای آن نشست.

این بیانیه می افزاید: روزی که در آن مردم جایگاه بی بدیل و رفیع خود را در نظام دینی و اسلامی به نمایش گذاشتند تا نظام اسلامی نشان دهد در عرصه مناسبات ملی و جهانی دارای گفتمانی قابل گفت و گوی سازنده با انسان معاصر و جهان معاصر است. روزی که در آن علی‌رغم دهه‌ها تبلیغ و نشر افکار در خصوص شکست دین در عرصه نظام های جهانی بار دیگر دین در کشورمان با حضوری دموکراتیک و آزاد وارد عرصه مناسبات ملی و بین‌المللی می شود و  تفکر شکست یا افول دین با چالش مواجه و موضوع بازگشت دین به عرصه مناسبات جهانی دوباره مطرح می‌شود.

در بیانیه شورای وحدت استان نیروهای انقلاب استان ایلام همچنین آمده است: در روز ۱۲ فروردین ۱۳۵۸ است که بنیانگذار انقلاب اسلامی تصمیم می‌گیرد تا مدل حاکمیت در جمهوری اسلامی را به عرصه انتخابات گذاشته و مردم فرهیخته ایران با رأی قاطع خود به نظام جمهوری رأی آری می‌دهند تا نشان دهند مردم‌سالاری از چه جایگاه مهمی در نظام مردم‌سالاری دینی برخوردار است و هرگاه ما از این جایگاه افول کنیم، بلاتردید افول اصول انقلاب نیز آغاز شده است.

امروز ده‌ها از آن‌روز تاریخی گذشته است و مرور وقایع نشان می‌دهد علی‌رغم همه کمی‌ها و کاستی‎ها، ساختارهای نظام جمهوری اسلامی ایران متناسب با زمان گسترش یافته و آینده‌ای شکوهمند را پیش روی مردم و نظام اسلامی گشوده است. امروز در شرایطی هستیم که ملت بزرگ ایران به رهبری حضرت آیه الله خامنه‌ای رهبر فرهیخته انقلاب  همچنان به آن آرمان های بزرگ انقلاب اسلامی وفادار است و در تلاش است تا در سایه نظام اسلامی به افق های بزرگ پیش رو دست یابد.

 

 

نظرات ارسال نظر