سر خط خبرها

یادداشت انتخاباتی آقای کلانتر بارانی: ما نمی‌گوییم که هرکس به ما رأی نداده، از مملکت برود، این ها هم وطنان و دوستان و نزدیکان ما هستند

انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم به پایان رسید، و ملت ایران فرزندی از سلاله پاک رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم را برگزیدند که تاکنون در عرصه های مختلف نشان داده است که توان ...

یادداشت انتخاباتی آقای کلانتر بارانی: ما نمی‌گوییم که هرکس به ما رأی نداده، از مملکت برود، این ها هم وطنان و دوستان و نزدیکان ما هستند

کلانتر بارانی

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان ایلام

سلام و عرض ارادت و تبریک ایام پیروزمند ملت عزیز ایران

انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم به پایان رسید، و ملت ایران فرزندی از سلاله پاک رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم را برگزیدند که تاکنون در عرصه های مختلف نشان داده است که توان کار و خدمت دارد و از مشکلات نهراسیده ، و با استفاده از ظرفیت های داخلی نارسایی ها را برطرف کرده است.

علیرغم بی تدبیری‌های دولت مستقر و گرانی بی سابقه و بی‌کاری رنج آور و سختی معیشت وگره کور اقتصاد که هشت سال است بر دم بریده برجام متکی شده و علیرغم صدها شبکه رادیویی و تلویزیونی دشمنان قسم خورده اسلام و ایران بازهم نزدیک به پنجاه درصد واجدین شرایط رأی در انتخابات شرکت کردند و بیش از ۳۰/۲۲ درصد واجدین شرایط به آقای رئیسی رای دادند.

که اگر نبود شرایط نامطلوب روز جمعه ۲۸ خرداد، به طور قطع و یقین آمار مشارکت و نیز ارای آقای رئیسی بالاتر می رفت.

عدم کارایی دستگاه های الکترونیکی و عدم تسلط کاربران باعث شد انتخابات با تاخیر فراوان شروع شود، بنده بعد از معطلی یک ساعته در محوطه هنرستان شهدای بسیج در بلوار شهید خرم‌رودی ساعت نه صبح بعنوان نفر اول موفق به رای دادن شدم.

 در استانی مثل مازندران ساعت ۱۰/۳۰دقیقه رأی گیری آغاز شده است. علیرغم دانستن شرایط حساس انتخابات، برق بارها قطع شده است، در بعضی حوزه های رای گیری تعرفه نبود و یا کم بود.

انتخاب یک روز گرم و در آخرهای خرداد ماه خود نشانه دیگری از بی کفایتی دست اندرکاران است، بعضی سال ها ما در اوایل خردادماه انتخابات را برگزار کرده ایم. حال چرا آنرا به یکی از گرمترین روزهای سال موکول کنیم؟

وزارت کشور تمام هم و غمش برگزاری انتخابات است و بودجه لازم را هم به او می دهند، چرا باید از آموزش یک عده ناتوان باشد. رساندن تعرفه به یک حوزه کاری بسیار ساده است، ولی از این دولت برنیامد و این را هم در انتخابات ۹۶ شاهد بودیم و هم دیروز، ان شاءالله که عمدی نبوده باشد.

در ایام تبلیغات نیز نامزدهای همسو با این دولت کما هشت سال گذشته هرچه توهین و افترا داشتند نثار ملت کردند. رئیس ستاد انتخاباتی همین طیف در استان ایلام هم رای دهندگان به غیر خودشان را نادان نامید و خود را عقل کل.

با اجازه دوستان ما از همه‌ی این ها گذشت می کنیم، ولی فراموش نمی کنیم، فراموش نمی کنیم، که هشت سال ما را به آمریکا فروختند و آن مردک، به ما خندید و جسارت کرد. فراموش نمی کنیم، که بعد از او اروپایی ها ما را سر دواندند و سه سال و اندی هیچ غلطی نکردند. فراموش نمی کنیم، که هیآت مذاکره کننده ما از اواخر ۹۹ در وین لنگر انداخته و کنگری گیرش نیامده که بخورد. فراموش نمی کنیم، که پول ما از سکه افغانی هم بی ارزش‌تر شد و پراید تولید وطنی تا ۱۵۰ میلیون تومان رفت و اشتغال که ایجاد نشد هیچ، شغل های موجود را هم از دست دادیم. مستاجرین ما خانه بدوش تر شدند و بعضی چادر نشین. کارخانه هایمان را یا تعطیل کردند و یا به آقازاده ها دادند و آنها هم ویرانش کردند و به قطعه فروشی‌ها دادند. فراموش نمی کنیم، که برجام بنا بود آب و برق ما را تامین کند و این تابستان آخری با این دولت باید هرروزه شاهد قطع برق باشیم. و فراموش نمی کنیم، که رئیس جمهور هر روز یک توهین به ما گفت که ارباب راضی شود و برجام برقرار،که هیچ کدام صورت نگرفت.

بله ما خار در چشم و استخوان در گلو همه‌ی اینها را می‌گذریم و مثل دوم خردادی‌ها نمی گوییم که هرکس به ما رأی نداده، از مملکت برود، این ها هم وطنان و دوستان و نزدیکان ما هستند، باید با هم این کشور را بسازیم و پیش ببریم.

 امیدوارم این فکر و سلیقه بعد از یک ربع قرن تلاش برای برقراری ارتباط با آمریکا و شکست های فاحش سعد آباد و وین و برجام، دریافته باشد که به دشمن آن هم از نوع خبیث و جنایتکار و هم جنس گرایش، امیدی نیست و خانه را با دستان ایرانی باید ساخت.

۳۰/۰۳/۱۴۰۰

نظرات ارسال نظر