سر خط خبرها

متحدان منطقه‌ای ایران در حال رشد هستند / استراتژی آمریکا در مقابل ایران پیچیده است

تحلیل گر اندیشکده بروکینگز نوشت: در پی ترور[سردار] قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران، روابط ایران و آمریکا پیچیده‌تر شده است.استراتژی آمریکا در مقابل ایران پیچیده و به نوعی ناخوشایند است. دولت در حالی استراتژی امنیتی ...

متحدان منطقه‌ای ایران در حال رشد هستند / استراتژی آمریکا در مقابل ایران پیچیده است

تحلیل گر اندیشکده بروکینگز نوشت: در پی ترور[سردار] قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران، روابط ایران و آمریکا پیچیده‌تر شده است.استراتژی آمریکا در مقابل ایران پیچیده و به نوعی ناخوشایند است. دولت در حالی استراتژی امنیتی و دفاعی خود را با محوریت رقابت با قدرت‌های بزرگ مثل چین و روسیه دنبال می‌کند، که همزمان تاکتیک‌هایش برای دستیابی به اهداف تعیین شده در قبال ایران فاقد معنا و یکپارچگی است. این رویکرد گیج کننده آمریکا در قبال تهران از سوی خود ایرانی‌ها بی‌اثر، توسط شرکای منطقه‌ای و متحدین اروپایی و آسیایی واشنگتن خطرناک ارزیابی می‌شود.

به طور کلی متحدان منطقه‌ای ایران در سراسر منطقه از نظر ظرفیت و توانایی در حال رشد هستند.  در کل چشم‌انداز منطقه به طور فزاینده‌ای برای ایران مثبت است. درمجموع، فقدان امنیت و ثبات در خاورمیانه تهدیدی برای منابع امنیت ملی آمریکا است. هیچ راه حل ساده‌ای در حال حاضر وجود ندارد .

نظرات ارسال نظر