سر خط خبرها

تهیه گزارش و نگرش انتقادی مرکز پژوهش‌های مجلس از سیاست مقابله با کرونا در کشور قابل قبول نیست

به گزارش ایلام نیوز از برخی خبرگزاری ها اخیراً مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی وقوع موج دیگر کرونا در کشور را پیش‌بینی کرده و اقدامات فعلی در مقابله با کرونا را ناکافی دانسته است. ..

 

تهیه گزارش و نگرش انتقادی مرکز پژوهش‌های مجلس از سیاست مقابله با کرونا در کشور قابل قبول نیست

به گزارش ایلام نیوز از  برخی خبرگزاری ها اخیراً مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی وقوع موج دیگر کرونا در کشور را پیش‌بینی کرده و اقدامات فعلی در مقابله با کرونا را ناکافی دانسته است.

این گزارش حاکی است : این مرکز پژوهشی در گزارش خود شیوه ایران برای مقابله با این پاندمی را نقد کرده و مدعی است در ایران هیچ کدام از سیاست های موجود جهانی به درستی و کامل اجرا نشده است و در نهایت نیز برای مقابله با موج دوم بیماری کرونا اقداماتی به مسئولان پیشنهاد شده است.

سؤالی که اکنون از مسؤولان این مرکز مطرح می شود این است که مجلس شورای اسلامی و قوه قانون گذاری که در در روزهای اولیه بروز بیماری و شوک ناشی از آن، اقدام به تعطیلی کامل مجلس شورای اسلامی نمود و حتی از انجام وظایف ضروری خود مانند بررسی لایحه بودجه سال آتی، ناتوان بود چگونه می تواند اکنون به یک فعالیت اجرائی ومیدانی دولت و سایر نیروهائی که در وسط میدان به استقبال از خطر شتافته اند بپردزاد.

ممکن است این مرکز محترم مدعی باشد که تنها صحن علنی تعطیل و سایر کارها بر روال عادی بوده است که بازهم متأسفانه این ادعا قابل قبول نیست زیرا صحن علنی و حضور نمایندگان برای مجلس شورای اسلامی "حکم همه یا هیچ" را دارد و حتی خبرهای صدا و سیما مبنی بر تلفن های گاه و بیگاه رئیس مجلس با دست اندرکاران بیماری، هم نتوانست تعطیلی و خلأ وجودی قوه ای که باید در صدر امور باشد را پر کند .

در هر صورت نهادهای اجرائی و امنیتی کشور و ساختارهای بهداشت و درمان با پذیرش مسؤولیت و با وجود نقاط قوت وضعف طرح هائی ملی و ایرانی را برای مقابله با بحران طراحی و اجرا نمودند و  اکنون نیز در صحنه ساختاری  و پردازش موضوع ، توانسته اند به موفقیت هائی نیز دست یابند و لااقل تاحدودی امنیت خاطر سیاسی و اجتماعی را فراهم نمایند.

نکته دیگر آنکه بی تردید فکت های واقعی برای مقابله آتی با روند بیماری بیشتر خود را درصحنه های عملیاتی نشان  خواهند داد و پیشنهادات مرکز پژوهش ها بی تردید تنها بر روی کاغذ خواهند ماند و قابلیت اجرائی به لحاظ علمی نخواهند داشت.

به تو حاصلی ندارد غم روزگار گفتن.

که شبی نخفته باشی به درازنای سالی.

 

 

نظرات ارسال نظر