سر خط خبرها

سید مصطفی میرسلیم نماینده منتخب مردم تهران : من خبر داشتم که آقای خلخالی دارند زیاده روی می کنند. ایشان خیلی زود حکم صادر می کرد و عجله داشت که افراد را زودتر اعدام کند

سید مصطفی میرسلیم نماینده منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم گفت: آقای محمد صادق صادقی گیوی معروف به صادق خلخالی در کارهایش دقت نداشت و در برخی از اعدام ها زیاده ...

سید مصطفی میرسلیم نماینده منتخب مردم تهران : من خبر داشتم که آقای خلخالی دارند زیاده روی می کنند. ایشان خیلی زود حکم صادر می کرد و عجله داشت که افراد را زودتر اعدام کند.

خبرآنلاین به نقل از دیده بان ایران نوشت:

سید مصطفی میرسلیم نماینده منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم گفت: آقای محمد صادق صادقی گیوی معروف به صادق خلخالی در کارهایش دقت نداشت و در برخی از اعدام ها زیاده روی انجام می گرفت البته معمولاً اینگونه افراط و تفریط ها در خیلی از انقلاب ها پیش می آید. اگر ایشان برخی از همین موارد اعدام را به تاخیر می انداختند و رسیدگی دقیق تری می کردند،آثار گرانبهایی را برای مردم در پی داشت.

آقای خلخالی علاقه داشتند بدون درنظر گرفتن جوانب امر و رسیدگی های لازم بسیاری از افسران شهربانی را اعدام کند. بدون اینکه به این موضوع توجه لازم داشته باشند که اصلاً این افراد نقشی در آزار و اذیت و شکنجه مردم داشتند یا خیر!

بالاخره بنده از پرونده این افراد باخبر بودم و به نوعی پرونده عملکرد این افسران در دست من بود و خبر داشتم که آقای خلخالی دارند زیاده روی می کنند. به خود ایشان هم می گفتم که مراقب باشید دچار خطا نشوید که البته ایشان خیلی زود حکم صادر می کرد و عجله داشت که این افراد را زودتر اعدام کند.

اینطور فکر نمی کنم که ایشان سوء نیت داشت. روش ایشان روش درستی نبود. به لحاظ قضایی خیلی باید دقت کرد. بالاخره جان انسان ها محترم است و نمی شود که هر کسی را گرفت و بدون محاکمه دقیق اعدام کرد.

این جمله برای آقای خلخالی است که حالا اعدام می کنیم اگر بی گناه بود می رود بهشت.حتی بدتر از این کارها هم انجام می دادند. من خبر داشتم که برخی از همراهان ایشان برای اینکه مجوز ورود به یک خانه را بگیرند برخی از مواد مخدر یا  موارد دیگر را به داخل منزل پرتاب می کردند و بعد به اهالی خانه می گفتند ما آمده ایم برای تفتیش و ... بالاخره این قبیل کارها، زیاده روی هایی بود که اوایل انقلاب صورت می گرفت.

نظرات ارسال نظر